Harici Panolar

Günümüzde elektriğin doğru bir şekilde dağıtılması için panolar kullanılmaktadır. Pano sistemleri hakkında merak edilmekte olan harici tip elektrik panosu nerelerde kullanılır sorusu bulunmaktadır. Büyük tesisler içerisinde elektriğin bina dışında kullanılabilmesi için harici pano seçenekleri tercih edilmektedir. Bu sayede ise tesisin her alanı içerisinde sorun yaşanmadan elektrik kullanımının sağlanması amaçlanmaktadır. Elektrik kullanımında harici pano tercih edilmesi tesisin her alanında elektriğin kullanılabilmesi içindir. Harici bir pano ihtiyacınız var ise bunun için uzman firmalardan yardım almanız çok önemlidir. İleriye dönük bir sorun yaşanmaması için bu durum önem arz etmektedir.

Harici Pano Ölçüleri

Bina veya özel bir tesis için pano almak istiyorsanız ölçülerinin özel olarak belirlenmesi gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Harici tip elektrik panosu ölçüleri nasıl belirlenir konusunda öncelikli olarak pano içerisinde kullanılacak elemanların belirlenmesi gerekmektedir. Pano tasarımı içerisinde elektrik elemanlarının yerleştirilmesi bağlantıları göz önüne alınarak yapılması gerekmektedir. Elektrik elemanlarının sorunsuz olarak yerleştirilmesinin ardından pano ölçüleri oluşmaktadır. Her hangi bir pano için standart bir ölçü kullanılması doğru değildir. Pano alırken aldığınız yerin buna dikkat etmesine önem göstermeniz gerekmektedir. Panonun küçük olması arızalar veya arklar esnasında çeşitli sorunların oluşmasına sebebiyet verecektir. Gereğinden büyük olması ise maddiyat yönünden israfa uğratacak bir durumdur.

Sezi Elektrik olarak senelerin tecrübesi ve profesyonel kadromuzla birçok alanda pano üretimlerimizi en yeni teknolojilerle birlikte devam etmekteyiz. Firmamız bünyesinde bulunan profesyonel personeller, panoların monte edilmesi için sizlere yardımcı olacaktır. Personellerimiz tarafından monte edilen harici tipi kutu panolar daha sonra kullanıma hazır hale gelir. İhtiyaca ve amaca uygun şekilde tasarlanabilen bu panolar ile siz de elektrik dağıtımında güvenliği sağlayabilirsiniz. İletişim adreslerimiz üzerinden bize ulaşarak hem ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilir hem de harici pano satın alabilirsiniz.

  • Prefabrik, Modüller Dikili Tip Kabinler, pre-galvaniz sacdan mamul bir iskelet, ön kapı, arka, yan ve üstü kapaklar, alt örtü takımı, çatı modülü ve ihtiyaç halinde bazadan oluşur.
  • İskelet, kabine yüksekliği veren 4 adet dikey, genişlik ve derinliği veren 8 adet yatay profilin köşe birleştirme elemanı ile birleştirilmesi sonucu oluştuğundan tamamen prefabriktir.
  • Kapı ve kapakların kabini taşıyıcı işlevi yoktur. Bu nedenle tüm elektromontaj tamamlandıktan sonra yerlerine takılabilir.
  • Standart aksesuarlarla kabin içinde örtülendirme ve bölümlendirme yapılabilir.
  • Sızdırmazlık poliüretan dökme sıvı conta ile sağlanmış olup, IP 55 koruma sınıfında standart olarak RAL 7035 renkte üretilmektedir.
  • İsteğe bağlı olarak farklı renklerde yapılabilir.