GES Panoları

Güneş Enerji Sistemlerinin temel bileşenlerinden biri GES Panolarıdır. GES Ana Pano ve GES Saha Panosu olarak iki çeşidi vardır. Solar panellerde üretilen elektrik önce invertör sayesinde alternatif akıma çevrilerek, güneş paneli guruplarının yanında konumlandırılan Saha Panolarında toplanır. GES Saha Panolarında her güneş paneli grubundan gelen enerji sigorta, kaçak akım ve parafudr ile korunur. Bu panolar sahada kullanıldığından harici tip üretilir. Saha Panolarından gelen enerji Transformatör yakınında konumlanan GES Ana Panosuna aktarılır. GES Ana Panosunda yine gerekli koruma, kontrol ve ölçümler yapılarak enerji trafoya aktarılır.

Güneş Enerji Sistemi (GES) Nedir?

Güneş enerjisi sistemleri, günümüz enerji santralleri arasında güneş enerji santrali bakım maliyetleri diğer enerji santral tiplerine göre en az olan santrallerdir. Fabrikalar, lojistik firmaları ve depolar gibi çatı kullanımına sahip binalar için, çatıda üretilecek olan elektriğin neredeyse hiçbir kayba uğramadan elektriği iletiyor olması, kullanılan enerjinin kalitesini yükseltmekle birlikte işletme sahiplerinin ödemekte oldukları yüksek elektrik bedellerinin önüne geçebilmektedir.

Sezi Elektrik olarak firmamız bünyesinde bulunan profesyonel personeller, panoların monte edilmesi için sizlere yardımcı olmaktadır. Personellerimiz tarafından monte edilen GES panoları daha sonra kullanıma hazır hale gelir. İletişim adreslerimiz üzerinden bize ulaşarak hem ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilir hem de GES panosu satın alabilirsiniz.